تبلیغات
وبلاگ علوم انسانی - معرفی رشته ی تاریخ

معرفی رشته ی تاریخ

نویسنده : امیر حامد طالبیان جمعه 15 دی 1391 12:44 ق.ظ  •    ارسال شده در: معرفی رشته های علوم انسانی مطالب تاریخی

هدف و ماهیت

   علم تاریخ تحولات گذشته جامعه انسانی که می تواند زمینه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی یا فرهنگی داشته باشد را مورد مطالعه قرار می دهد. به همین دلیل رشته بسیار گسترده ای است و اشتباه است که آن را صرفا مطالعه مواد خام تاریخی بدانیم بلکه دانشجو فرا می گیرد که چگونه از تحلیل و تلفیق مواد خام تاریخی به نتایج علمی برسد. به عبارت دیگر آموختن روش تاریخی به مورخ کمک می کند تا از میان انبوهی از مواد خام، مواد خام معتبر را جدا کند و بر اساس روش تاریخی از بررسی آنها به نتیجه علمی برسد. در حالی که حتی مطالعه کنندگان جدی تاریخ که غیرحرفه ای هستند، هیچ معیاری برای تشخیص و تعیین صحت و سقم رویدادهای یک کتاب تاریخی ندارند و گاه از آثار غیر موثق و غیر معتبر استفاده می‌کنند.....

 

 

  از جمله کسانی که در اروپا اخبار آزار مسیحیان را منتشر می ساختند شخصی به نام پتروس راهب بود. او در شهرهای اروپا سفر می کرد و علیه مسلمانان تبلیغ می کرد. در نتیجه جمعیت انبوهی گرد او جمع شدند و پاپ اوربان دوم نیز با آنان همصدا شد و فرمان جنگهای صلیبی را در سال 498 هجری (1096 میلادی) صادر کرد.
  در سال 1312 هجری شمسی ناگهان اعلام شد که رضاشاه قرارداد دارسی را امتیازی استعماری می داند.
  این ها نمونه ای از اطلاعاتی است که در کتاب های تاریخ دوران دبستان، راهنمایی و متوسطه ارائه می شود. در واقع کتب تاریخ آموزش و پرورش تنها به بازخوانی گذشته و هیاهوی قدرتمندان و پادشاهان می پردازد و بر همین اساس حتی بهترین دانش آموزان نیز تاریخ را مجموعه ای از حوادث می دانند. اما آیا چنین دیدگاهی صحیح است؟ آیا علم تاریخ مثل یک داستان یا رمان، مجموعه ای ازحوادث تلخ و شیرین را به حالت روایی و نقلی محض منتقل می سازد و هدف آن افزایش معلومات دایره المعارفی است؟
علم تاریخ تحولات جامعه انسانی را در گذشته مورد مطالعه قرار می دهد. تحولاتی که می تواند زمینه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی یا فرهنگی داشته باشد. به همین دلیل رشته تاریخ که به مطالعه این علم می پردازد، رشته بسیار گسترده ای است و اشتباه است که آن را صرفاً مطالعه مواد خام تاریخی (رویدادهایی که در گذشته اتفاق افتاده و ثبت و ضبط شده است) بدانیم، بلکه آنچه در رشته تاریخ آموزش داده می شود، روش تاریخی است. یعنی دانشجو در دانشگاه فرا می گیرد که چگونه از تحلیل و تلفیق مواد خام تاریخی به نتایج علمی برسد. به عبارت دیگر، آموختن روش تاریخی به مورخ کمک می کند تا از میان انبوهی از مواد خام، مواد خام معتبر را جدا کند و براساس روش تاریخی از بررسی آنها به نتیجه علمی برسد. در حالی که حتی مطالعه کنندگان جدی تاریخ که غیر حرفه ای هستند، هیچ معیاری برای تشخیص و تعیین صحت و سقم رویدادهای یک کتاب تاریخی ندارند و گاه از آثار غیرموثق و غیرمعتبر استفاده می کنند.
  رشته تاریخ تنها رشته ای است که در آن با انسان تحقق یافته روبرو هستیم. یعنی مقاصد، نیات و خواسته ها همه رخ داده است و می توان به یاری آن انسان شناسی علمی را آموخت. برای مثال می توان به وضوح دید که انسان شیفته قدرت پس از رسیدن به قدرت چه تغییر و تحولی در جامعه ایجاد کرده یا اینکه قدرت چه تأثیری بر او گذاشته است.
علم تاریخ در آغاز مانند سایر معارف بشری ساده بود و به تدریج که جامعه انسانی پرمایه و پیچیده شد و سازمان های اجتماعی دگرگون شدند، علم تاریخ هم پیچیده شد. ما چیزی به اسم تاریخ در بین مصریان قدیم و در بین مردم بین النهرین قدیم می شناسیم. در دوران باستان در بین قوم یهود هم چیزی به اسم تاریخ وجود داشته است، اما حقیقت این است که یونانیان نخستین بار به چنین دانش و فکری توجه کردند و به همین جهت هرو ت مورخ معروف یونانی را پدر معنوی تاریخ گفته اند. او نخستین بار در کتاب معروفش به پدید آمدن تاریخ اشاره می کند و سعی دارد جنگهای بیست ساله ایران با یونانیان را تبیین کند. وی نه تنها مورخ است، بلکه به یک تبیین تاریخی هم دست زده است.

  توانایی های مورد نیاز و قابل توصیه


دانشجوی تاریخ باید نظم و دقت فراوان و توان به تصویر و نقد کشیدن وقایع تاریخی را داشته باشد. پایه علم تاریخ، فلسفه، زمین آن جغرافیا و دیوارهای آن جامعه شناسی، اقتصاد، سیاست و فرهنگ است و دانشجوی تاریخ باید با این علوم آشنا باشد و از نتایج آنها بهره ببرد. فردی می تواند در رشته تاریخ موفق شود که از پوسته رویی رویدادها عبور کرده و مسائل عمیق تری را درباره ی آنها بفهمد و از ارتباط بین دو رویداد پی به رویداد سوم ببرد و با دیدن یک رویداد به علل پنهان و آشکار آن اشاره کند. همچنین دانشجو باید با ادبیات فارسی، آمار و ریاضی آشنایی داشته باشد تا بتواند به یاری ادبیات فارسی هم از منابع گذشته که رنگ ادبی دارند، استفاده کند و هم مفاهیم تاریخی را بخوبی بیان نماید و به یاری آمار و ریاضی نیز، هرچه بیشتر زبان دستاوردهای علم تاریخ را کمی کند و داده های تاریخ را در قالب اعداد بیان نماید
ابن خلدون مورخ بزرگ قرن هشتم تونس می گوید: باید دانست که فن تاریخ را روشی است که هر کس به آن دست نیابد. این سخن متعلق به 600 سال پیش است، زمانی که تاریخ علمی ساده بود و جنبه روایی و نقلی محض داشت و بی شک اکنون که تاریخ علمی بسیار وسیع و گسترده است و به جنبه های مختلف اجتماعی و مردمی می پردازد، دست یابی به روش تاریخی کاری دشواتر می باشد و دانشجوی تاریخ باید ویژگی ها و مهارتهای بسیار داشته باشد تا بتواند در نهایت مورخی موفق شود.
  دانشجوی تاریخ یا به عبارتی یک مورخ باید نظم و دقت فراوان و توان به تصویر و نقد کشیدن وقایع تاریخی را داشته باشد. در ضمن چون تاریخ علمی بسیار وسیع و گسترده است، مورخ یا باید اطلاعات وسیعی از دیگر رشته های دانشگاهی و علمی داشته باشد یا این که از نتایج تحقیق دیگر محققان اجتماعی استفاده کند. برای نمونه می توانیم به عصر صفوی اشاره کنیم اگر در عصر صفوی یک مورخ درباری به نام اسکندر منشی صاحب عالم آرای عباسی داریم که به جامعه توجه چندانی نداشته و عمدتاً به مسائل درباری پرداخته است، یک فرد فرانسوی به نام شاردن هست که تحقیقاتی انجام داده است. کار این فرانسوی تاریخ نیست بلکه سفرنامه نویسی است اما وی دقیقاً تاریخ جامعه ایران را نشان داده است و مثلاً شهر اصفهان را آن طور که هست، از لحاظ روانشناسی اجتماعی، فردی و موارد دیگر معرفی کرده و حتی جزئیاتی از زندگی روزانه آنان را فاش ساخته است.
  پایه علم تاریخ، فلسفه، زمین آن جغرافیا، دیوارهای آن جامعه شناسی، اقتصاد، سیاست و فرهنگ است و دانشجوی تاریخ باید با این علوم آشنا باشد و از نتایج آنها بهره ببرد.
  تصور غلطی که در اذهان عمومی به ویژه در طیف دانش آموزان دبیرستان وجود دارد این است که علم تاریخ متکی بر محفوظات است یا به گفته خود دانش آموزان، تاریخ یک درس حفظی است و دانش آموز باید رویدادها را به خاطر بسپارد، کاری که یک کامپیوتر بسیار بهتر از انسان انجام می دهد. اما حقیقت این است که آنچه در تاریخ اهمیت دارد، تجزیه و تحلیل رویدادها و برقراری رابطه علی و معلولی بین رویدادها است و از همین رو فردی می تواند در رشته تاریخ موفق شود که از پوسته رویی رویدادها عبور کرده و مسائل عمیقتری را درباره آنها بفهمد و از ارتباط بین دو رویداد، پی به رویداد سوم ببرد و با دیدن یک رویداد به علل پنهان و آشکار آن اشاره کند.
  همچنین دانشجو باید با ادبیات فارسی و آمار و ریاضی آشنایی داشته باشد تا بتواند به یاری ادبیات فارسی، هم از منابع گذشته که رنگ ادبی دارند، استفاده کند و هم مفاهیم تاریخی را به خوبی بیان نماید و به یاری آمار و ریاضی نیز هر چه بیشتر زبان دستاوردهای علم تاریخ را کمّی کند و داده های تاریخ را در قالب اعداد بیان نماید.

  آینده شغلی و بازار کار


تلقی سنتی از رشته تاریخ این است که فارغ التحصیلان این رشته ضرورتاً باید دبیر شوند و در غیر این صورت هیچ شغلی در ارتباط با رشته تحصیلی خود پیدا نمی کند. در حالی که زمینه اشتغال فارغ التحصیلان تاریخ در کشور ما بسیار زیاد است. چون ما امروزه سازمانهای بسیار متنوعی داریم و هر کدام از این سازمانها انبوهی از اسناد فهرست نشده و شناسایی نشده دارند؛ کاری که در حیطه دانش یک فارغ التحصیل تاریخ است. علاوه بر آن، مراکز پژوهشی ما می توانند در سطوح مختلف (از نوشتن مقاله گرفته تا شرکت در طرح های کلان ملی - پژوهشی) از فارغ التحصیل تاریخ استفاده کنند.
براساس آخرین برنامه تدوین شده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، قرار است از فارغ التحصیلان دوره کارشناسی تاریخ در وزارت آموزش و پرورش، وزارت امور خارجه، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان موزه ها، مراکز اسناد ملی و صدا و سیما برای بررسی مسائل تحقیقی تاریخ در حد تحقیقات بین المللی استفاده شود.
صدا و سیما برای به تصویر کشاندن حوادث و وقایع گذشته، نهضت ها و مقاومت های مردمی و بررسی شخصیت های علمی، فرهنگی و سیاسی نیاز به حضور فعال فارغ التحصیلان تاریخ دارد، افرادی که می توانند جامعه را با فرهنگ و تمدن گذشته خویش پیوند زنند و از گرایش آن به سمت فرهنگ دیگر کشورها جلوگیری کنند. حضور فارغ التحصیل این رشته در وزرات امور خارجه نیز از این جهت مهم است که برای برقراری ارتباط با کشورها باید پیشینه آنها در قالب قراردادها و پیمان ها اعم از سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد، کاری که در حیطه اطلاعات یک فارغ التحصیل تاریخ است.
همچنین بررسی تاریخ از موضوعات اصلی مطبوعات و نشریات جهت بالا بردن فهم و درک جامعه است. چون جامعه ای که از حیات گذشته در ابعاد مختلف بیگانه باشد، هرگز فهم درستی از حال و برنامه منسجمی برای آینده نخواهد داشت و بالاخره پس از انقلاب بسیاری از مؤسسات و سازمانها مثل سازمان اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد تاریخ، میراث فرهنگی، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل آرشیو و اسناد ریاست جمهوری، پژوهشگاه تاریخ معاصر و ابسته به بنیاد مستضعفان و سازمان اسناد ملی با تأسیس پژوهشگاه یا اداره و واحد تاریخ به تدوین، تألیف و نگهداری اسناد تاریخی مشغول هستند و در نتیجه نیاز به فارغ التحصیل رشته تاریخ دارند.
البته استادان و کارشناسان این رشته معتقدند که فارغ التحصیلان تاریخ در یک جامعه توسعه یافته می توانند جایگاه واقعی خویش را بیابند چون رشته تاریخ از لوازم توسعه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است و فارغ التحصیل توانای تاریخ می تواند در برنامه ریزی های کلان نقش بسیار مهم و مؤثری داشته باشد.

طول دوره تحصیل

طول دوره کارشناسی تاریخ( ازاد و دبیری) حداکثر 4 سال و تحصیلات و شکل نظام تحصیلی بصورت واحدی و در دو نیمسال می باشد که هر نیمسال 17 هفته بطول خواهد انجامید. دانشجویان کارشناسی آزاد با گذراندن 135 واحد دبیری با گذراندن 134 واحد مرکب از دروس عمومی، پایه، الزامی و اختیاری می توانند فارغ التحصیلی (کارشناس تاریخ) شناخته می شوند.

تعداد واحدها

واحدهای درسی دوره کارشناسی آزاد 135 و دبیری تاریخ 134 واحد است که به ترتیب زیر اعلام می گردد:
دروس عمومی 16 واحد( به شرح مندرج در صفحه دروس عمومی تبصره 2 رجوع شود)
درس های پایه 28 واحد
درس های الزامی 68 واحد
درس های اختیاری 23 واحد
دروس تربیت دبیر 24 واحد
جمع واحدها 135 واحد
تبصره (1): دانشجویان تاریخ رشته دبیری به جای واحدهای اختیاری، دروس تربیتی مصوب رشته دبیری را خواهند گذراند.
تبصره (2):دانشجویان رشته تاریخ به دلیل گذراندن درس انقلاب اسلامی و ریشه های تاریخی آن و نیز درس تاریخ اسلام از میلاد پیامبر تا سال 41 هجری در دروس الزامی، طبعاً نیازی به گذراندن دروس انقلاب اسلامی، و ریشه های آن و نیز درس تاریخ اسلام از دروس عمومی نخواهند داشت.
تذکر(1): بمنظور رعایت ترتیب و توالی تاریخ و رعایت پیش نیازها و نیز همزمانی دروس تاریخ ایران، اسلام و جهان، دروس هر نیمسال تحصیلی در جداولی تنظیم و ترتیب یافته که به پیوست همین برنامه ارسال می گردد. گروههای آموزشی در ارائه دروس هر نیمسال تحصیلی ملزوم به رعایت آن هستند.
تذکر(2): گروههای آموزشی ملزم هستند که دروس 4 واحدی را در یک نیمسال تحصیلی به گونه ای پیوسته اما در وقت جداگانه در دو ساعته ارائه کنند.برچسب ها: علوم انسانی ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 13 اسفند 1391 03:06 ب.ظ

پنجشنبه 24 مرداد 1398 03:54 ب.ظ
Quick search and have the latest results Find a massage escort girl,
discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Interested in escort
girls? Discrete apartments? Make a quick search by region of Israel.
پنجشنبه 10 مرداد 1398 05:47 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's creating a cappuccino.
He or she is handsome. Brown hair slicked back, glasses that fit his face, hazel eyes and the most beautiful lips I've seen. He
or she is well developed, with incredible arms as well as a chest that stands
out for this sweater. We're standing in the front of each
other discussing our lives, what you want for future years,
what we're interested in on another person. He starts saying that she has been rejected plenty of
times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ',
I only say He smiles at me, biting his lip.‘Oh, I do not know. Everything happens for a good reason right.
But inform me, you would not reject me, could you Ana?' He
said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you today?' he explained as I buy much better him and kiss him.

‘Next occasion don't ask, accomplish it.' I reply.

‘I love how you would think.' , he said.

For now, I start scrubbing my rearfoot as part of his leg, massaging it slowly. ‘What exactly do you prefer ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘Everyone loves determined women. Someone you never know what you want. Someone that won't say yes although I said yes. Someone who's not scared of attempting a new challenge,' he says. ‘I'm never afraid when trying a new challenge, especially on the subject of making a new challenge in the sack ', I intimate ‘And I adore females who are direct, who cut throughout the chase, like you simply did. To become
honest, which is a huge turn on.
جمعه 4 مرداد 1398 08:28 ب.ظ
It's not my first time to go to see this site, i am browsing this site dailly and take fastidious facts from here every day.
دوشنبه 31 تیر 1398 09:11 ب.ظ
Hello! I've been reading your weblog for some time now
and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from
Kingwood Tx! Just wanted to tell you keep up the excellent job!
جمعه 28 تیر 1398 12:38 ب.ظ
cheers a lot this website is elegant plus informal
جمعه 28 تیر 1398 10:49 ق.ظ
thanks a lot this excellent website is usually formal as well as informal
سه شنبه 25 تیر 1398 05:48 ق.ظ
Index Search Villas and lofts for rental, search by region, find
in a few minutes a villa rented by city, several different rooms lofts
and villas. Be thankful for the pictures and information that the site has
to present you. The site is a center for everyone the ads
from the field, bachelorette party? Enjoy an associate who leaves Israel?
Regardless of what the key reason why you will need to rent a villa for a potential event or
simply just a bunch recreation suitable for any age.
The site is also the centre of rooms through the hour, which is another
subject, for lovers who are trying to find
a luxurious room equipped for discreet entertainment that has a spouse or
lover. It doesn't matter what you want, the 0LOFT website creates a find you to identify rentals for loft villas and rooms
throughout Israel, North South and Gush Dan.
جمعه 21 تیر 1398 02:57 ق.ظ
Index Search Villas and lofts to book, search by region, find in a few minutes a villa rented by city, a variety of rooms lofts
and villas. Be in awe of the pictures and data that they have to present
you. The website is a center for every body the ads inside field, bachelorette party?

Have fun with someone who leaves Israel? It doesn't matter what the
rationale it's important to rent a villa for a future event or merely
a group recreation appropriate for any age.

The website is also the centre of rooms with the hour, which is definitely another subject, for lovers
who are searhing for a deluxe room equipped for discreet entertainment using a spouse
or lover. Regardless of you are searching for, the 0LOFT website will make a search for you to find
rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
پنجشنبه 20 تیر 1398 01:10 ق.ظ
The ads are at the mercy of the many binding laws from the State of Israel.
دوشنبه 17 تیر 1398 12:35 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park
in Singapore. I'm having black coffee, he's developing a cappuccino.
He is handsome. Brown hair slicked back, glasses that are great for his
face, hazel eyes and the prettiest lips I've seen. He's well made,
with incredible arms along with a chest that stands out within this sweater.
We're standing before of one another talking about our lives, what we want money for hard times, what
we're interested in on another person. He starts telling me that bigger been rejected a great
deal of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I only say He smiles at me, biting his lip.


‘Oh, I would not know. Everything happens for reasons right.
But analyze, you wouldn't reject me, could you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, would you mind if I kissed you right this moment?' he was quoted saying as I purchase far better him and kiss him.

‘Next time don't ask, simply do it.' I reply.

‘I like how you would think.' , he said.

While waiting, I start scrubbing my your back heel in their leg, massaging it slowly. ‘What exactly do that suits you in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I really like determined women. Someone you never know what they have to want. Someone who won't say yes because I said yes. Someone who's not afraid of attempting new things,' he says. ‘I'm never afraid when trying new stuff, especially in regards to making something totally new in the sack ', I intimate ‘And I enjoy women who are direct, who cut throughout the chase, like you merely did. For being
honest, that is a huge turn on.
شنبه 15 تیر 1398 03:22 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's which has a cappuccino.
He or she is handsome. Brown hair slicked back, glasses that fit his face, hazel eyes and
the most wonderful lips I've seen. He's quality, with
incredible arms as well as a chest that stands apart with this
sweater. We're standing before of one another preaching about
us, what you want for the future, what we're trying to find on another person. He
starts telling me that they have been rejected lots of times.‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never
reject you ', I say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I wouldn't know. Everything happens for a reason right.

But let me know, utilize reject me, might you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you today?' he explained as I receive far better him and kiss him.

‘The next occasion don't ask, function it.' I reply.

‘I like the way you think.' , he said.

While waiting, I start scrubbing my calcaneus as part of his leg, massaging it slowly. ‘What can you like in females? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘Everyone loves determined women. Someone who knows what they have to want. Someone who won't say yes even if I said yes. Someone who's not scared when you attempt new things,' he says. ‘I'm never afraid when attemping new things, especially when it comes to making interesting things in the bed room ', I intimate ‘And I like females who are direct, who cut in the chase, like you just did. To become
honest, which is a huge turn on.
سه شنبه 11 تیر 1398 01:56 ب.ظ
"We should build completely to another crescendo, cheri," he said.
"And we should have an ending which will be as none before."

His smile was decadent, his eyes were loaded with lust, and also the soft skin of his
hard cock against my sex was having its intended effect.

I'd been feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide
between my sensitive lips. I felt the head
of his cock push agonizingly at the entrance of my pussy, and I want to him to thrust
into me hard. Instead he retracted and slid his hardness
back about my clit.

I was aching to obtain him inside, and I could tell that his ought
to push that wonderful hard cock inside me was growing. His moans grew to check mine, and I
knew the opinion of my wet pussy lips around the head
of his cock was getting too much both for of us.

"Allow finale begin," he explained, and then he slid the tip of his
cock inside me.

We both gasped as they held his cock there for your moment.
I contracted my pussy to get him further inside, and that he threw his return with the sensation. Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me, and each time I squeezed my pussy around him.
His cock felt wonderful simply because it filled me, but I need to it all inside me.
I rolled to the side and rested my leg against his shoulder, and the man plunged his cock completely in.
جمعه 7 تیر 1398 05:37 ق.ظ
My brother recommended I would possibly like this blog. He was totally right.
This pot truly ade my day. You cann't imagine simply
how much time I had spent for tuis info! Thanks!
سه شنبه 4 تیر 1398 08:46 ب.ظ
"We have to build to an alternative crescendo, cheri,"
he said. "And we all will have an ending which will be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled with lust, and the
soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I'd been feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my
sensitive lips. I felt the head of his cock push agonizingly at the entrance of my pussy, and I needed
him to thrust into me hard. Instead he pulled back and
slid his hardness back around my clit.

I'm aching to obtain him inside, and I possibly could
tell that his must push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to enhance mine, and I knew the sense
of my wet pussy lips around the head of his cock was getting a lot of for both of us.


"Enable the finale begin," he was quoted saying, and that he slid the tip of
his cock inside me.

The two of us gasped while he held his cock there for a moment.
I contracted my pussy to drag him further inside, and
he threw his return in the sensation. Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me, with
each time I squeezed my pussy around him. His cock felt wonderful
simply because it filled me, but I wanted
all this inside me. I rolled to the side and rested my
leg against his shoulder, and the man plunged his cock all the way in.
شنبه 1 تیر 1398 03:46 ب.ظ
This is really attention-grabbing, You're an excessively skilled blogger.
I'vejoined your rss feeed and lok forward tto in seach of extra of your magnificent post.
Also, I've shared your site in mmy social networks
جمعه 31 خرداد 1398 07:54 ب.ظ
Index Search Villas and lofts to rent, search by
region, find in minutes a villa for rental by city, several different rooms lofts and villas.
Be stunned at the pictures and knowledge that the site has to supply you.

The site is a center for you all the ads inside the
دوشنبه 27 خرداد 1398 06:48 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's creating a cappuccino.
He could be handsome. Brown hair slicked back, glasses which fit his face,
hazel eyes and the most wonderful lips I've seen. He is nice, with
incredible arms including a chest that is different during this sweater.
We're standing right in front of one another dealing with our lives,
what we really wish for in the future, what we're in search of on another person. He starts telling me that she
has been rejected a great deal of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject
you ', I believe that He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I don't know. Everything happens for a reason right.

But inform me, make use of reject me, would you Ana?' He
said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, you wouldn't mind if I kissed you at this time?' he said as I buy more detailed him and kiss him.

‘Next time don't ask, just do it.' I reply.

‘I favor how you would think.' , he said.

In the meantime, I start scrubbing my your back heel within his leg, massaging it slowly. ‘Precisely what do you like in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘Everyone loves determined women. Someone you never know what they want. A person who won't say yes although I said yes. Someone who's not afraid when attemping new things,' he says. ‘I'm never afraid of trying new things, especially with regards to making something mroe challenging in the bed room ', I intimate ‘And I love females who are direct, who cut with the chase, like you may did. To generally be
honest, this is a huge turn on.'
سه شنبه 14 خرداد 1398 01:23 ب.ظ
appreciate it a whole lot this fabulous website will be proper plus casual
دوشنبه 13 خرداد 1398 03:34 ب.ظ
Index Search Villas and lofts for rent,
search by region, find during first minutes a villa for rental by city, various rooms lofts and villas.
Be stunned at photographs and data that the site has to supply you.
The website is a center for all of you the ads in the field, bachelorette party?
Play with someone who leaves Israel? Regardless of what the reason why you must rent a villa for an upcoming event or perhaps an organization recreation well suited for any age.
The website is also the centre of rooms with the hour, which is another subject, for lovers who are trying to find
an opulent room equipped for discreet entertainment by using a spouse or lover.
Whatever you are interested in, the 0LOFT website
makes a hunt for you to find rentals for loft villas
and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
یکشنبه 12 خرداد 1398 08:03 ق.ظ
many thanks a good deal this amazing site is usually official
in addition to casual
پنجشنبه 9 خرداد 1398 04:09 ق.ظ
Its like you read my mind! You seem to know so much about
this, like you wrote the book in it or something.
I think that you could do with some pics to drive the message home a bit, but other than that, this is
wonderful blog. An excellent read. I will certainly be back.
چهارشنبه 8 خرداد 1398 11:05 ق.ظ
Can I simply say what a comfort to uncover someone who
really knows what they are discussing on the internet.
You certainly know how to bring a problem to light and make it important.

More and more people should check this out and understand this side of your story.
It's surprising you're not more popular because you most certainly have the gift.
چهارشنبه 8 خرداد 1398 12:44 ق.ظ
It's actually a cool and useful piece of information. I
am happy that you simply shared this useful information with us.
Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.
سه شنبه 7 خرداد 1398 06:38 ب.ظ
You made some decent points there. I looked
on the web to learn more about the issue and found
most individuals will go along with your views on this website.
یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 03:10 ق.ظ
Index Search Villas and lofts for rental, search by region,
find in a few minutes a villa to rent by city, various rooms lofts and
villas. Be impressed by the photographs and data that the site has to offer you you.
The site is a center for every person the ads within the field, bachelorette party?

Use somebody who leaves Israel? Regardless of the key reason why you have to
rent a villa for an upcoming event or simply an organization recreation appropriate for any age.
The site is also the center of rooms with the hour, which
is another subject, for lovers who want a deluxe room
equipped for discreet entertainment with a spouse or
lover. It doesn't matter what you are searching for, the 0LOFT website is really a try
to find you to identify rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
جمعه 27 اردیبهشت 1398 05:50 ق.ظ
Index Search Villas and lofts to rent, search
by region, find in minutes a villa to book by city, a variety of rooms lofts and villas.
Be afraid of the images and knowledge that the site has to provide you.
The website is a center for everybody the ads within the field, bachelorette party?
Have fun with somebody who leaves Israel?
Whatever the key reason why you must rent a villa for the two event or perhaps a bunch recreation suitable for any age.
The site is also the centre of rooms from the hour, which has already been another subject, for lovers who want a luxurious room equipped for discreet entertainment using a spouse
or lover. Regardless of the you are interested in, the 0LOFT
website will make a find you to find rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and
Gush Dan.
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 05:01 ب.ظ
My programmer is trying to convince me to move to
.net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses.
But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type
on numerous websites for about a year and am worried about switching to another platform.
I have heard excellent things about blogengine.net.

Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
Any help would be really appreciated!
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 09:09 ق.ظ
Appreciation to my father who stated to me about this blog, this weblog is truly remarkable.
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 04:42 ق.ظ
This site was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something that
helped me. Thank you!
جمعه 20 اردیبهشت 1398 06:04 ب.ظ
Magnificent goods from you, man. I've understand your stuff previous to and you are just extremely magnificent.
I really like what you've acquired here, really like what you are saying and the way in which you say it.
You make it enjoyable and you still care for to
keep it sensible. I cant wait to read far more from you. This is actually a terrific site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30